مقالات

سازندگان ساختمان های مارک دار بهتر بشناسید!

سازندگان ساختمان های مارک دار بهتر بشناسید

در دنیای امروز اگر می‌خواهید به برندی معتبر در صنعت سازندگان ساختمان های مارک دار تبدیل شوید، ابتدا باید برندهای لوکس را در طراحی ساختمان‌ها بشناسید؛ چرا که برندهای لوکس با ساختمان مارک دار به صنعت ساختمان می‌آیند. انسان‌ها در هر شغلی به دنبال برتری هستند و ساختمان‌های مارک دار همیشه یک برتری در طراحی خود ثبت می‌کنند.

یکی از برتری‌های برندهای لوکس ساختمان این است که در زمان رکود اقتصادی مشتریان خود را از دست نمی‌دهند و در هر نقطه از دنیا و همینطور در هر زمانی به فروش می‌رسند. همانطورکه یک لباس یا هر وسیله دیگر دارای برند، ارزش بالاتری نسبت به یک اتومبیل و وسیله بی‌نام و نشان دارد، امروزه بنا نهادن یک ساختمان مارک‌دار یا لوکس نیز برتری‌هایی نسبت به یک ملک عادی دارد.

بهترین سازندگان ساختمان های مارک دار

• شرکت Bechtel آمریکا

بزرگترین شرکت ساختمان‌سازی آمریکا و یکی از اصلی‌ترین شرکت های پیشرو در سازندگان ساختمان های مارک دار در دنیا، شرکت Betchel است که در ایالت سان فرانسیسکو، کالیفرنیا قرار دارد و به نام هشتمین شرکت خصوصی بزرگ آمریکا نیز شناخته شده ‌است. این شرکت به روش کاری متفاوت و مدیریت ساخت حرفه‌ای با طراحی‌های خاص شناخته شده است که با 50 هزار پرسنل با قدرتی عظیم به کار خود ادامه می‌دهد. بنابر آخرین آمار دریافتی، درآمد این شرکت به بیش از 32.8 میلیارد دلار در سال رسیده است.

فعالیت این شرکت در آمریکا بلکه در آفریقا و اروپا هم جریان دارد و پروژه‌های بزرگی مثل پروژه متروریل Dulles را برعهده دارد که تا به امروز گسترده‌ترین پروژه زیرساختی آمریکا محسوب می‌شود. تخصص ویژه این شرکت در پروژه‌های مهندسی شهری، فرودگاه، معدن، راه آهن، تأسیسات نیروگاه برق و تأسیسات آب و منابع انرژی تجدیدپذیر است.

• شرکت ساختمانی ارتباطات چین

یک شرکت دیگر از دسته بهترین سازندگان ساختمان های مارک دار و این‌بار در کشور چین که به اختصار CCCC هم نامیده می‌شود و دارای چندین شرکت تابعه کوچکتر مثل گروهJohn Holland استرالیا است. یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که اخیرا این شرکت مشغول انجام آن است، ساخت زیرساز فرودگاه جدید هنگ‌کنگ می‌باشد. از جمله پروژه‌های معروف انجام شده توسط این شرکت می‌توان به ارتباط ریلی ساحل شرقی، بندر آب عمیق گوادر (Gwadar) و پل خلیج هانگژو اشاره کرد. شرکت CCCC چین بیش از 100 هزار نفر پرسنل دارد و میزان درآمد سالانه این شرکت و شرکت‌های تابعه آن به بیش از 54.4 میلیارد دلار می‌رسد.

• شرکت Vinci فرانسه

موردی دیگر از لیست بزرگ‌ترین سازندگان ساختمان های مارک دار، شرکت بین المللی VINCI فرانسه است که در اقصی نقاط دنیا با نام‌های دیگری فعالیت دارند. کل پرسنل این شرکت در همه‌ی شرکت‌های زیر مجموعه در دنیا به 185 هزار نفر می‌رسد و سالانه حدود 44 میلیارد دلار درآمد دارد. یکی از از بزرگترین پروژه‌های معماری این شرکت شامل بازسازی هتل Mandarin Oriental لندن، تونل Femern دانمارک و 45 پروژه دیگر در سایر کشورهای دنیا است.

• شرکت Bouygues فرانسه

این شرکت جزو بزرگترین شرکت ساخت و ساز جهان و دومین شرکت بزرگ عمرانی فرانسه در دنیا است که می‌تواند به عنوان بزرگترین سازندگان ساختمان های مارک دار نیز شناخته شود و شرکت‌های تابعه هم دارد. این شرکت به همراه تمامی زیر مجموعه‌های خود در 60 کشور مختلف دنیا در مجموع بیش از 60 هزار نفر کارمند دارد و درآمد آن در یک سال تقریبا 37 میلیارد دلار است. بزرگترین پروژه معماری این شرکت با پرستیژ دانشگاه کاردیف ولز است.

• شرکت Skanska AB سوئد

این شرکت ساخت ویلا و ساختمان‌های اداری و تجاری در سوئو، دارای چندین شرکت تابعه در کشور سوئد و نیز جهان است. تخصص ویژه و پیشرو شرکت Skanska AB سوئد در طراحی و ساخت زیرساخت‌های لازم برای بیمارستان‌ها، خانه‌ها، اتوبان‌ها و پل‌ها بوده که به کمک نیروی 40000 نفری خود آن‌ها را به سرانجام می‌رساند. درآمد سالانه این شرکت حدود 18 میلیارد دلار است.

شعبه آمریکایی این شرکت تحت عنوان Skanska USA یکی ازگسترده‌ترین شرکت‌های ساختمان‌سازی در آمریکا است که در ساخت استادیوم 82500 نفری مت لایف، ورزشگاه تمرینی و اصلی New York Jets و New York Giants نقش داشته است. همچنین این شرکت در ساخت ترمینال B مرکزی LaGuardia آمریکا تحت عنوان طراح و توسعه دهنده پیشرفته فعالیت داشته است.

• شرکت Technip FMC انگلستان

این شرکت طراح داخلی بسیار معتبر جهان و از شرکت های بزرگ سازندگان ساختمان های مارک دار در دنیا است که در آفریقا، اروپا، آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه پروژه‌های بزرگی را بر عهده دارد. تمرکز اصلی فعالیت‌های این شرکت شامل ساخت سازه‌های روی آب و زیر آب و ساخت ویلا و ساختمان‌های ساحلی و دور از ساحل بوده و البته پروژه‌های بسیار مهمی نیز در بخش‌های ساخت دکل‌های نفت و گاز هم به انجام رسانیده است. یکی از معروف‌ترین پروژه‌های شرکت انگلیسی Technip FMC، واحد تولید هیدروژن درکشور هند است که گسترده‌ترین واحد صنعتی این کشور نیز حساب می‌شود. این شرکت بیش از 44 هزار نفر نیروی کار دارد که سالانه بیش از 13 میلیارد دلار درآمد کسب می‌کنند.

• شرکت STRABAG اتریش

تخصص و مهارت بالای مهندسین این شرکت اتریشی آن را در زمره بزرگترین شرکت‌های سازندگان ساختمان های مارک دار قرار می‌دهد. از دیگر تخصص‌های این شرکت می‌توان به حوزه‌های مهندسی شهری، زیرساخت‌های حمل و نقلی و ساخت ساختمان‌های بزرگ و تجاری اشاره کرد. این سازنده به خاطر بنا کردن بزرگ‌ترین مرکز چتربازی سرپوشیده ابوظبی به نام CLYMB به درآمد و شهرت بسیاری رسید. بالغ بر 77 هزار نفر در این شرکت فعالیت می‌کنند که سابقه کاری آن به سال 1835 می‌رسد. این کمپانی در حال حاضر در شهر وین اتریش بنا شده است و درآمد سالانه آن به 18 میلیارد دلار می‌رسد.

• شرکت Hochtief Aktiengesellschaft آلمان

بزرگ‌ترین شرکت که در قسمت غربی آلمان در ایالت نورد راین وستفالن برپا شده است که از سال 1874 تاکنون فعالیت می‌کند. در حال حاضر بالغ بر 54 هزار نفر در شعبه اسن آلمان و سایر شرکت‌های تابعه آن در سرتاسر دنیا کار می‌کنند. جدای از درآمد سالانه این شرکت که حدود 22.631 میلیارد یورو است، شهرت عمده این شرکت آلمانی بخاطر ساخت پل تنگه بسفر استانبول در دهه 1970 میلادی می‌باشد. این پل، طولانی‎ترین پل معلق خارج از آمریکا و اولین اتوبانی است که از روی تنگه بسفر ترکیه عبور می‌کند.

• شرکت Balfour Beatty انگلستان

یکی ‌دیگر از بزرگ‌ترین شرکت‌های ساختمانی جهان و دومین شرکت بزرگ معماری انگلستان است که در کشورهای ایرلند، آمریکا و کانادا هم فعالیت‌های گسترده‌ای دارد. این شرکت در طی قرن گذشته تنها شرکت موثقی بوده که در آمریکا نقش طراحی ساختمان تجاری را بر عهده داشته است. پروژه‌های گسترده این شرکت در حیطه‌های راه آهن، کارخانجات و سدسازی و نیروگاه‌های برق بزرگ و صنعتی است که به خاطر برپایی بناهای یاد بود جدید پنتاگون و اولین ساختمان بدون کربن هنگ‌کنگ به شهرت زیادی دست پیدا کرده است. تخصص ویژه این شرکت در ساخت سازه‌های ساختمانی مقاوم باعث شده است تا هنگ‌کنگ جایزه Green Building Award را به این کمپانی تقدیم کند. درآمد سالانه این شرکت به 4.5 میلیارد دلار در سال رسیده است.

• شرکت مهندسی ساخت و ساز دولتی چین

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازندگان ساختمان های مارک دار در جهان که به‌ دلیل فعالیت بر روی پروژه‌های متعددی مثل ساخت پل، تونل‌های شهری، سیستم‌های حمل و نقل ریلی و طراحی ساختمان اداری به درآمد زیادی دست پیدا کرده ‌است. این شرکت دولتی در بورس چین هم حضور دارد که با بیش از 270 هزار پرسنل که برای این مجموعه کار می‌کنند، سالانه بیش از 28.5 میلیارد دلار درآمد کسب می‌نماید.

• شرکت Whiting-Turner آمریکا

گسترده‌ترین شرکت طراحی نما و یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های سازندگان ساختمان‌ های مارک دار است که سابقه مدیریت، طراحی و برسی پروژه‌هایی در زمینه‌های مختلف در تمامی صنایع از جمله، صنایع رفاهی، فروشگاهی، آموزش، حمل و نقل، مراقبت سلامت را در کارنامه کاری خود دارد. این شرکت در شهر بالتیمور ایالت مریلند بنا شده است و با بیش از 13 هزار نیروی حرفه‌ای و متخصص، درآمد سالانه بیش از 8.4 میلیارد دلار را کسب می‌کند. این شرکت در سال 2019 به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی آمریکا با رتبه 47 و در سال 2021 هم رتبه 200 را از نظر بهترین شرکت استخدامی نژادها و قومیت‌های مختلف به خود اختصاص داده است.

سخن پایانی

ساخت و ساز یکی از صنایع مهم برای شروع درآمدزایی است، همچنین یکی ازصنعت‌هایی محسوب می‌شود که بالاترین میزان شکست را دارد. ۶۳.۶ درصد از شرکت‎های سازندگان ساختمان های مارک دار یا به دلیل نداشتن دانش و تجربه و صبر لازم در کسب وکار، یا کمبود منابع مالی و یا نبود برنامه‌ریزی مناسب در 6 سال ابتدایی کار خود به شکست می‌انجامد.

پس با در نظر گرفتن این موضوع و با استفاده ازتجربیات شرکت‌های بزرگ نام ‌برده می‌توانید به گسترش کار خود کمک کنید. به علاوه شما می‌توانید برای خرید بلوک سیمانی، شن و ماسه و پوکه معدنی و اطلاع از قیمت بلوک سیمانی سنگین و قیمت بلوک سیمانی سبک می‌توانید از طریق همین سایت اقدام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *